Na této stránce, bude maminka Pavlíka Koláře,
zaznamenávat poznatky a pokroky svého syna se syndromem AS . 

8.příspěvek , prosinec 2012

Dobrý den,
 chtěla bych Vám po dlouhé době napsat, co je nového.... Tak především z mého Pavlíka je žák šesté třídy a od září má ve škole angličtinu. Nejen, že ho tento předmět ve škole baví, nosí jedničky, ale hlavně díky tomu, že vše zná a umí, tak se na angličtinu těší a chodí už třetí měsíc bez problémů na odpolední vyučování (v předchozích letech měl vyjímku z odpoledního vyučování, byl unavený, nechtěl pracovat).

Na kroužek angličtiny se pak těší úplně stejně, má rád paní učitelku i kluky.

Mě osobně přináší hodiny s paní učitelkou Martinou velkou radost,  má hezký přístup k dětem, dokáže vyslyšet jejich přání a  zaujala Pavlíka natolik, že dokáže samostatně pracovat.

Zahraje roli číšníka, hosta v restauraci, dokonce sám píše jednoduché anglické věty na tabuli a já už jsem jen tichý účastník, který sedí v koutě a  poslouchá.

Všem bych chtěla poděkovat a popřát krásné Vánoce a hodně optimismu, zdraví a štěstí v roce 2013.
maminka Šárka
1) VIDEO zde:  

7.příspěvek, únor  2012

Můj Pavel nikdy nemarodí, ale letošní mrazivé dny zasáhly i jeho. Chtě- nechtě, nakonec zůstal doma v posteli s rýmou a kašlem. A to jsou nudní a protivní společníci!

No, a tak jsme rádi, že máme v zásobě několik pěkných CD a DVD s výukou angličtiny. Hrajeme a zpíváme s Lippy and Messy, posloucháme písničky pro nejmenší dětičky a je nám hned o trochu líp.

Také nám zbylo pár nedokončených úkolů z hodin angličtiny..., zkrátka máme pořád co dělat a není to jen učení, je to především zábava.

Paní učitelce Martině mohu za Pavlíka slíbit, že až přijde příště, tak určitě bude všechno umět!

Zdravíme a přejeme méně mrazivé dny!
Únor 2012                                                                                         maminka Šárka


6.příspěvek, červen  2011
J.A.Komenský by měl radost!

Anglická jazyková škola = Škola hrou!

Když se zeptáte mého Pavlíka, zda se na angličtinu těší, tak odpoví: „Ano“. Když dostal minulý týden nabídku, jet na výlet, tak odpověděl: „Já nemůžu, mám angličtinu.“.  Je prostě úžasné najít něco, co ho baví a na co se skutečně těší, ale hlavně něco, v čem je opravdu dobrý.  

Po roce pilného a zábavného učení angličtiny musím konstatovat, že je jen dobře, že jsme začali navštěvovat „Anglickou jazykovou školu“ a mohu ji doporučit všem, kteří chtějí, aby se jejich děti učili anglicky trochu jinak.  


Já osobně obdivuji trpělivost lektorek (učitelek), se kterou zvládají rozmary jednotlivých dětí. Pro všechny mají vždy milý úsměv a pochopení.  

A právě za to bych Vám chtěla poděkovat a popřát Vám hezké prázdniny.

A po prázninách ..... zase nashledanou.
 Červen 2011   maminka Šárka

Děkuji mamince za velmi  krásný příspěvek Radka Janouchová a učitelé pro AJŠ

5.příspěvek,  březen 2011

Od února 2011 začal můj Pavlík docházet do skupiny přibližně stejně starých chlapců – Honzíka, Pavlíka a Martínka. I když změnil čas, skupinu, ale zároveň i paní učitelku, změna mu nevadí.

V současné době mám možnost srovnání znalostí mého Pavlíka a jiných dětí, které se anglický jazyk učí pouze povinně, druhým rokem, ve škole a s radostí mohu konstatovat, že jeho znalosti jsou nesrovnatelně větší. Na rozdíl od nich nejen, že má už velmi dobrou slovní zásobu, ale umí jednotlivá slova použít ve větách. V nové skupince se učí naučená slova i psát, což je sice ještě těžké, ale zároveň se tím učí číst. V knihovně jsem si pro Pavlíka půjčila knížku „Nejkrásnější pohádky“, ve které jsou nejznámější pohádky psané v jednoduchých větách anglicky a česky. Baví ho to a tak si před spaním zopakujeme čtení, angličtinu a pak si pro dobrou náladu zazpíváme nějakou hezkou písničku, kterou jsme se naučili v hodinách angličtiny.

Březen 2011     maminka Šárka

děkuji mamince za krásný příspěvek Radka Janouchová

4.příspěvek , prosinec 2010

Týdny do Vánoc jsme si rozdělili podle toho, kolikrát ještě půjdeme na hodinu angličtiny. A dnes máme poslední hodinu, Vánoce jsou za dveřmi.Touto cestou bychom chtěli popřát všem učitelům, rodičům i dětem „Merry Christmas“.Na všechny se budeme těšit i v novém roce 2011 a doufáme, že se opět ve zdraví sejdeme na hodinách anglického jazyka nebo znovu na nějaké zajímavé přednášce.  

 

Maminka Šárka a Pavlík

Děkujeme mamince za velmi pěkný příspěvek. 

http://www.ianproject.com/

 3.Příspěvek  říjen 2010

Prázdniny utekly jako voda a už zase chodíme na angličtinu. Nejen, že jsme o prázdninách opakovali naučenou látku, ale zároveň jsme nelenili a na internetu jsme hledali jednoduché anglické písničky a videa s angličtinou. Pavlík se rychle na netu zorientoval a když má možnost pracovat s počítačem, ihned hledá nějakou zábavnou angličtinu. Doma spolu i nadále procvičujeme anglická slovíčka a na každou další hodinu se oba velmi těšíme.Přestože Pavlík někdy vypadá, že je v jiném světě, vzápětí nás přesvědčí o tom, že poslouchá!

Touto cestou bych chtěla poděkovat za prázdninovou přednášku o Spojených Arabských Emirátech  nejen paní učitelce Janouchové, ale i přednášející paní Ditě Osman.

Jistě mohu napsat, za všechny přítomné účastníky, že už dnes se těšíme na další návštěvu této zajímavé ženy a na její vyprávění. 

 

                                                                     maminka Šárka

Opět bych ráda touto cestou poděkovala Pavlíkovo mamince za výbornou spolupráci během všech hodin anglického jazyka a zároveň také Pavlíkovi, který přináší do hodin nadšení,spokojenost a smysl pro dobře odvedenou práci.

                                                                       Moc děkuji Radka Janouchová

   


 

2.Příspěvek  - duben 2010

Pavlík, mentálně zaostalý autista - asperger nebo nezařaditelné dítě? S paní Janouchovou jsme se rozhodli zkusit to s ním......
Necelé 1. pololetí třetí třídy chodil Pavlík na běžnou základní školu, kde se poprvé seznámil s anglickým jazykem. Dle mého názoru jej angličtina zaujala, chápal jednoduchá slova a slovní spojení, proto jsem se rozhodla koupit mu „nějakou anglickou učebnici“. Vyhrál to Kozlík Bertík se svou Pekelnou angličtinou, je to učebnice a CD na počítač. Pavlíkovi se zpěvná angličtina natolik líbila, že ji přehrával na počítači a dokonce se ji rád sám učil během dne z učebnice.

Jednoho dne jsem narazila na internetu na dobře zpracované webové stranky Anglické jazykové školy paní Radky Janouchové. Obrátila jsem se na ni, domluvila schůzku, poté první hodinu a druhou hodinu..... 
Pavlík je nadšený, v prostředí jazykové školy se cítí dobře a těší se na další hodinu. Doma denně zopakujeme, co se již naučil a pokud ho chválím, tak jen anglicky! Přeji mu hodně úspěchů při studiu anglického jazyka a doufám, že si bude dobře rozumět s novými kamarády! 
                                                                                                                      maminka Šárka

Děkujeme mamince za příspěvek.  
1.Příspěvek  - květen 2010                                                                                                                                      

Měsíc květen uplynul jako voda. Pavlík si během dalších čtyř hodin (a domácího opakování) velmi rozšířil slovní zásobu a začal sám tvořit jednoduché anglické věty. Jelikož sama anglicky neumím, jsem ráda, že se mohu zúčastnit každé hodiny a tak se učit společně s dětmi. Zároveň tak mohu Pavlíka učit anglicky doma stejným způsobem jako to dělá paní učitelka, tento sterotyp mu v učení velmi pomáhá.  
Seznámil se s novými kamarády a kamarádkami a učí se tolerovat chování jiných dětí. Nejvíce si oblíbil Adrianku. Někdy bývá unavený, ale přesto jej nakonec paní učitelka dokáže něčím zaujmout a přimět ho ke spolupráci. Pavlík si oblíbil zejména pohybové hry, písničky a soutěže, kdy není podstatné, kdo je vítězem, ale to, že se něco naučí a užije si u toho spoustu legrace. 

                                                                               maminka Šárka

                                                                                                                                                              Děkujeme mamince za velmi pěkný příspěvek.